Європейський органічний конгрес закликав підтримати українських виробників
16й Європейський органічний конгрес (16-17 червня 2022 р., Бордо, Франція, понад 260 учасників з 26 країн світу) особливу увагу приділив гостям з України.
Українська делегація разом з організаторами конгресу в перший день роботи форуму провела прес-конференцію, під час якої органічний світ закликали приєднатися до підтримки органічного сектору України та України в цілому.
В рамках конгресу українська делегація провела низку зустрічей, де, зокрема, обговорили можливості повоєнної співпраці з Аленом Руссе (на фото в центрі), президентом регіону Нова Аквітанія (фр. Nouvelle-Aquitaine).
Нова Аквітанія є не тільки найбільшим регіоном Франції за площею, але й одним з найбільш прибуткових. Регіон, що відомий на весь світ виробництвом вина, також активно розвиває органічне виробництво.
Більше…

Он-лайн захід “Експорт органічної продукції в умовах війни”
23 червня Офіс з розвитку підприємництва та експорту разом з партнерами провели міжнародну онлайн-конференцію «Експорт органічної продукції в умовах війни», під час якої обговорили:

  • стан органічного сектору України та його експортний потенціал в умовах війни;
  • лібералізацію доступу українських товарів до ринку ЄС;
  • сертифікацію органічного виробництва, органічне законодавство України;
  • історії успіху співпраці українських експортерів органічної продукції та міжнародних покупців протягом останніх місяців;
  • альтернативні логістичні шляхи поставок до різних країн Європи;
  • міжнародні події органічної галузі, у яких Україна братиме участь.

Захід зібрав разом близько 160 учасників, у тому числі понад 50 представників іноземних компаній з Німеччини, Швейцарії, Нідерландів, Швеції, Австрії, Бельгії, Польщі та інших країн.
Також у межах підготовки до онлайн-конференції Офіс разом з партнерами розробили Каталог українських експортерів органічної продукції 2022, який включає у себе профілі близько 100 національних виробників органічної продукції (ознайомитись з Каталогом).
Переглянути запис конференції можна за посиланням.

Захід організований ДУ «Офіс з розвитку підприємництва та експорту» в межах національного проєкту Дія.Бізнес, органом сертифікації «Органік Стандарт» та Органічною ініціативою за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-українських програм «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» (QFTP) та «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D).

Перший органічний захід для молоді OrganicsEurope Youth Event – 30 серпня – 2 вересня

Молодь, яка цікавиться органічним виробництвом та/або планує розвиток в цьому напрямку, може взяти участь в роботі заходу.
В перші два дні буде проходити конференція, третій день – це навчальні візити.
Захід організовується IFOAM Organics Europe спільно з Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) в Швейцарії.
Реєстрація триває до 30 червня! за посиланням
В рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D), що впроваджується IFOAM – Organics International в партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL), буде надано фінансову підтримку для участі п’яти представників від України.