03 березня 2021 року у Верховній Раді України відбулося засідання Комітету з питань аграрної та земельної політики.

Головним питанням Порядку денного засідання згаданого Комітету стало завершення розгляду напрямків державної підтримки сільгосптоваровиробників у 2021 році (на виконання положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції» від 5 листопада 2020 року № 985-IX).

Після палких дискусій, зокрема, було визначено суму підтримки для органічних виробників України. Вона в 2021 році, за рішенням депутатів, становитиме 50 млн грн., які планується розподілити наступним чином:

– 30 млн грн – бюджетна субсидія з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь (5 тис грн на 1 га, але не більше 20 га на одну особу);

– 15 млн грн – субсидії на одну голову великої рогатої худоби (5 тис грн на 1 голову ВРХ);

– 5 млн грн – відшкодування вартості витрат на проведення сертифікації органічного виробництва (до 30 відсотків вартості).

Очікується, що згадані пропозиції, так само як й інші розглянуті напрямки державної підтримки сільгосптоваровиробників у цьому році, будуть внесені до сесійної зали Верховної Ради на розгляд та схвалення народними депутатами вже у другій половині березня 2021 року.

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України Євгена Милованова, за умови акредитації органів органічної сертифікації і, відповідно, сертифікації ними вітчизняних агровиробників згідно вимог національного законодавства, вперше підтримка українських органічних виробників на державному, а не лише на регіональному рівні, може дійсно розпочатися вже в поточному році.

Матеріали з сайту Федерації органічного руху України