19 вересня 2020 року відбувся Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів, який Федерація органічного руху України організувала у Києві на території НК «Експоцентр України» – ВДНГ.

Ярмарок традиційно відбувся в рамках Органічного Тижня в Україні, за підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України; Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Захід також підтримала Швейцарія в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія); Німеччина у рамках Проєкту “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства”.

Ярмарок відбувся у значній мірі завдяки підтримці лідерів вітчизняного органічного бізнесу: ТОВ «Компанія «БТУ-Центр» (Київ); ТОВ «Дедденс Агро» (Рівненська обл.); ТМ «Пан Еко» (їх органічна продукція виробляється переважно на Закарпатті), ТОВ «Органік Мілк» (Житомирська обл.) та ТОВ «Арніка Органік» (Полтавська обл.).

Стильні запрошення на Ярмарок від організатора (із зображенням видатного українського аграрія Івана Овсінського, який не лише одним з перших у світі попередив про загрози, небезпеку, які несе хімізація сільського господарства, але й стояв біля самих витоків створення міжнародного та українського органічного руху) надавали відвідувачам можливість знижок при придбанні органічних продуктів.

За дванадцять років свого існування Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів набув величезної популярності серед найвибагливіших споживачів держави. І цього разу з більшості областей України з’їхалися десятки найкращих органічних виробників, щоб продемонстровані досягнення вітчизняного органічного сектору. Виробники презентували як киянам, так і гостям столиці сертифіковані органічні овочі, фрукти, ягоди, молоко, сметану, кефір, йогурти, сири та інші молочні та м’ясні продукти, крупи, пластівці, борошно, олії, мед, соки, напої, гриби, цукор та ще багато іншого, чим багата земля українська!

Гості Ярмарку не лише дегустували органічні продукти, а й могли поласувати стравами з органічних українських та іноземних інгредієнтів, які готував перуанський шеф-кухар.

Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів відвідали: заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергій Глущенко; т.в.о. Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Ольга Шевченко, начальник відділу органічного виробництва та стандартів якості головного управління реалізації політики сільського розвитку Директорату сільського розвитку Мінекономіки Валентина Заєць, багато інших представників міністерств та відомств.

Зважаючи на пандемію поширення коронавірусу, організатори приклали максимум зусиль для забезпечення безпеки шляхом передбачених урядом протиепідемічних заходів, зокрема дотримання дистанціювання один від одного, наявність антисептиків, перчаток і масок у всіх учасників, здійснювалася періодична термометрія, постійне періодичне прибирання та дезінфекція поверхонь столів тощо, чому спияло і залучення до заходу професійної команди, що спеціалізується на санітарній обробці та дизенфекційних заходах – ТОВ «Гріндез солюшнс».

Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у життєдіяльність країни, тому й кількість учасників Всеукраїнського Ярмарку органічних продуктів цього року була дещо меншою, ніж завжди. Однак, понад двадцять учасників не побоялися приїхати до Києва та представити свою органічну продукцію, зокрема це такі виробники, як Липковатівський аграрний коледж (Харківська обл.), ТОВ «Дедденс Агро», ТОВ «Ріттер Біо Агро» та ТОВ «Кунівське (Рівненська обл.), ТзОВ «Жива земля Потутори» та ФГ «Лисоня Біо» (Тернопільська обл.), ТОВ “Старий Порицьк» (Волинська обл.), ПП «Галекс-Агро», ТОВ «Органік Мілк», ТОВ «Органічний м’ясний продукт» та ФГ «Домашня курочка» (Житомирська обл.), ТОВ «Ді-Лайн Групп» (Київ), ФГ «Тізеш» (Закарпатська обл.), ФГ «Перлина Струмка» (Одеська обл.), ФГ «Костіва Р.П.» (Львівська обл.).

Вже стала доброю традицією участь у Ярмарку не лише виробників та переробників сертифікованої органічної продукції, але й виробників допоміжних засобів для органічного виробництва, – ТОВ «Компанія «БТУ-Центр» (Київ), ТОВ «ЕМ Україна» (Кропивницький), НДВП «Автономна родова садиба» (Житомирська обл.), ТОВ «СГП «МБС» (Київська обл.); імпортерів органічної продукції – ТОВ «Юнімед органік», ТОВ «Епінатура», мережа магазинів «Натур бутік», що пропонували широку лінійку органічних товарів, а це не лише продукти харчування, а й сертифіковані органічні засоби для побутового використання, косметику, засоби гігієни тощо.

Вперше на Ярмарку представила споживачам свою продукцію ПВКП «Він’с» (Одеська обл.). А це дуже смачний виноград різних столових сортів, який вирощує Тетяна Шмаглюченко за біодинамічними принципами.

На стенді Федерації органічного руху України можна було придбати книги на органічну та біодинамічну тематику, довідкову літературу, журнали ORGANIC UA. Дітлахи ж постійно юрмилися не лише біля органічних соків, але й навколо щойно надрукованих «Органічних» альбомів для малювання, випущених безпосередньо для малечі.

За словами Голови Правління Федерації органічного руху України, популярність органічних продуктів у всьому світі невпинно зростає, щорічне споживання яких перевищує 100 млрд.Євро. Як яскраво продемонстрував цьогорічний Ярмарок, не є виключенням і Україна, де, згідно досліджень Федерації органічного руху України, споживання органічних продуктів лише за останні 6 років зросло майже втричі, склавши минулого року 36 млн.Євро і продовжує своє зростання у поточному році.

Отже, Головне Органічне свято 2020 року – Дванадцятий Всеукраїнський Ярмарок органічних продуктів – вдалося! Його успішному проведенню ми завдячуємо, перш за все, його учасникам – органічним виробникам, переробникам, торгівцям органічними продуктами, виробникам допоміжних продуктів для використання в органічному виробництві, які не побоялися в цей не простий час приїхати та показати органічну продукцію, її переваги та смакові якості вибагливим споживачам!

Ми надзвичайно вдячні всім споживачам органічних продуктів, які і словом, і гривнею підтримують органічних виробників, Ми вдячні їм і за подяки, і за здорову критику, якщо на таку заслуговуємо.

Ми вдячні і сприятливій та чудовій сонячній погоді, яка дозволила тисячам киян та гостям міста завітати на Ярмарок та підтримати українського сертифікованого виробника органічних продуктів!

Тим не менше, Федерація органічного руху України вже починає готуватися до наступного ярмарку у вересні 2021 р. !

Давайте жити у стилі ORGANIC!