Згадаймо разом важливі події органічного сектору України у 2020 році.

 

2020 рік був наповнений несподіванками та викликами, але водночас він приніс багато можливостей. Чимало було зроблено для розвитку потенціалу (компетенцій) представників органів державної влади, надавачів послуг та інших учасників органічного сектору України.

 

 

  • Розроблено Органічну карту України на основі даних оперативного моніторингу станом на 31.12.2019 р., що були зібрані Мінекономіки у 2020 р. від органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічних продуктів в Україні

 

 

 

  • Україна взяла участь у найбільшій міжнародній виставці органічної продукції «Біофах» все сьомий рік поспіль (12-15.02.2020 р., м. Нюрнберг, Німеччина). 37 українських компаній-експонентів загалом взяли участь у виставці в рамках Національного павільйону України (Organic Ukraine Business Hub, організатор: ГС «Органічна Україна»), стенду Міжнародного торгового центру (ITC) та як індивідуальні експоненти. Перейдіть за посиланням, щоб проглянути каталог українських компаній-експонентів на виставці «БіоФах 2020»Офіційна делегація складалася із представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби та державної установи «Офіс з просування експорту України». В рамках виставки «Біофах 2020» було проведено круглий стіл для органів іноземної сертифікації, а також відбулися двосторонні зустрічі представників Мінекономіки, Держпродспоживслужби зі своїми міжнародними колегами та органами іноземної сертифікації.  

 

2020 рік вніс свої корективи у наше буденне життя та ми перейшли в онлайн-еру. Органічному сектору України вдалося професійно опанувати різноманітні онлайн-інструменти, знайти онлайн-рішення та провести ряд успішних органічних онлайн-заходів.

 

  • Конгрес «Органічна Україна 2020» (02-04.04.2020) вже вчетверте зібрав органічну спільноту для обговорення ключових питань органічного ринку. Цьогоріч ГС «Органічна Україна» вперше провела  захід онлайн та залучила понад 500 учасників із 8 країн.

 

  • Для розвитку органічного сектору України вкрай важливі розвиток та підтримка в областях, залученість та сприяння місцевої влади, тому,  починаючи з червня і до жовтня 2020 р. проходили регіональні форуми «Органічна Україна» у всіх 24-х областях України (організатори: обласні державні адміністрації, ГС «Органічна Україна» під патронатом Мінекономіки). За період 4-місячного марафону було реалізовано 120 годин політичного діалогу і понад 800 учасників приєдналися до онлайн-заходів.
  • Безпечність – це основа основ, яку потрібно забезпечувати усім операторам. З цією метою у червні 2020 р. було організоване 4-денне навчання щодо вимог українського законодавства з безпечності та деяких показників якості харчових продуктів. Учасники дізналися про практичні аспекти впровадження НАССР. Також у грудні 2020 р. відбулася серія тренінгів про вимоги щодо безпечності харчових продуктів для виробників органічної продукції. Організатори заходів: програма QFTP, орган сертифікації «Органік Стандарт».  

 

 

 

 

 

 

Ми радіємо тому, що у 2020 році Державна установа «Офіс з просування експорту України» почала підтримувати українських експортерів органічної продукції та розвиток органічного сектору України в цілому.

 

Цього року було напрацьовано низку інформаційних матеріалів на органічну тему, серед яких:

 

Інформація щодо органічного виробництва була внесена у Добровільний національний огляд щодо прогресу України у досягненні Цілей Сталого Розвитку (SDG)