Розпочата Росією війна в Україні  стала великим викликом для органічних виробників в Україні: велика кількість господарств опинилися на багато тижнів під російською окупацією, а деякі і сьогодні перебувають на окупованих територіях.

Міни на полях, нестача пального, викрадення врожаїв та зменшення кількості робітників — це лише деякі з проблем, які постали перед органічними господарствами.

З самого початку повномасштабної війни в Україні проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» активно підтримує органічну галузь в Україні  та захоплюється сміливістю та відданістю справі українських виробників. Саме це і надихнуло на створення фільму , який би показав сьогодення органічного сектору України та презентував діяльність проєкту для міжнародної спільноти. Своєю історією для фільму поділилися Іван Томенко (ТОВ «Агрофірма «Поле»), Світлана Корацюба (ФГ «Агро-Люкс») та Володимир Метельський, ПСП ім. Т.Г. Шевченко. З 24 лютого ці підприємства пройшли свій шлях та попри все продовжують свою роботу як і багато інших органічних виробників по всій Україні.

Фільм було представлено в рамках заходу «Органічне сільське господарство в Україні через 5 місяців після початку війни – статус-кво та перспективи» 27 липня під час міжнародної виставки «Біофах» в м. Нюрнберг, Німеччина.

Цей фільм було створено креативним відеопродакшеном «Своє кіно» на замовлення проєкту в липні 2022 року в Україні.