Федеральне міністерство сільського господарства та продовольства Німеччини (BMEL) нещодавно опублікувало звіт про сектор сільського господарства України. Цей звіт публікується щорічно та включає в себе розділи стосовно аграрної політики, статистики виробництва і зовнішньої торгівлі продукцією АПК.
Особливу увагу тут приділено органічному сільському господарству України. У звіті зазначено, що завдяки стрімко зростаючому ринку органічних продуктів харчування в Німеччині та в усьому ЄС, Україна стала важливим постачальником органічної продукції для цих країн. У 2019 році український експорт органічної продукції склав 157 млн. євро, 83% з яких припали на ЄС. Україна є четвертим в грошовому вимірі постачальником органічної продукції в ЄС (після Китаю, Еквадору та Домініканської Республіки). Найбільшими імпортерами в ЄС є Нідерланди та Німеччина.
Автор звіту, радник з питань сільського господарства та екології Посольства Німеччини в Києві Германн Інтеманн, також зазначив, що в Україні діють всього 501 сертифікованих органічних господарств, що вирощують продукцію на загальній площі 309 000 гектарів. Це всього 1% загальної площі сільськогосподарських угідь України, що вказує на великий потенціал її органічного сектору. Саме для збільшення потенціалу сектору, за фінансового сприяння BMEL, впроваджується проект «Німецько-українська співпраця в галузі органічного землеробства». Проект має на меті розширення органічного землеробства в Україні шляхом посилення підготовки та підвищення кваліфікації фахівців та керівників. Крім того, проект консультує Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України щодо адаптації законодавчої бази України у галузі органічного землеробства до стандартів ЄС.
Детально прочитати звіт на німецькій мові можна за посиланням.