Важливі органічні події

23.09.2021 – День органічного виробництва в ЄС (EU organic day)
Три установи підписали спільну декларацію: відтепер 23 вересня відзначатиметься щорічно як «EU organic day».
Про започаткування такого дня було оголошено в Плані дій з розвитку органічного виробництва, прийнятому Комісією 25 березня 2021 р., з метою підвищення обізнаності про органічне виробництво та сприяння його ключовій ролі у переході до сталого розвитку системи харчування. Детальніше…
Результати органічного моніторингу 2020
За результатами моніторингу органічного ринку 2020, які представило Міністерство економіки України під час заходу «Експорт органічної продукції з України 2020: аналіз та тенденції», кількість площ органічних земель в Україні залишається на рівні 1%. Детальніше…
6-10.09.2021 – 20й Всесвітній органічний конгрес
Кожні три роки паралельно з Генеральною асамблеєю IFOAM (Міжнародна федерація рухів органічного сільського господарства) проводиться символічний Всесвітній органічний конгрес (OWC), в якому беруть участь тисячі органічних фермерів, виробників, дослідників, адвокатів та політичних експертів з усього світу.
Цього року Україна була представлена на конгресі одразу в кількох секціях:

  • Анастасія Півнюк, головна експертка органічного компоненту Швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», взяла участь у дискусії щодо розширення прав споживачів та презентувала результати кампанії з просування органічної продукції в Україні;
  • Катерина Шор, національна координаторка програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі», презентувала стан органічного виробництва в Україні на сесії щодо розвитку ланцюгів постачання та державної політики;
  • Марія Кучерук, завідувачка кафедри ветеринарної гігієни ім. професора А.К.Скороходька НУБІП представила постерну доповідь.

Організатор: IFOAM спільно з консорціумом організацій Франції.
09.09.2021 – Акція органічних виробників #IGrowYourFood
Цього року до кампанії #IGrowYourFood долучились 5 українських виробників: підприємство Україна-Говтва, ТМ «Ахімса», ТМ «Соколово», фірма «Діамант» та компанія «ПроОрганіка».
Кампанія в Україні реалізована ГС «Органічна Україна» за підтримки Швейцарії в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі» (OT4D), що впроваджується IFOAM – Organics International. Детальніше…
18.09.2021 – ХІІІ Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів
Понад тридцять органічних виробників з’їхалися з усієї України, щоб презентувати свої сертифіковані органічні овочі, фрукти, ягоди, дині, кавуни, молочні та м’ясні вироби, крупи, борошно, олії, мед, соки, напої, сиропи, гриби, повидло, чаї та ще багато чого іншого!Організатор: Федерація органічного руху України.
Ярмарок відбувся за підтримки Міністерства економіки України, Посольства Королівства Нідерландів в Україні, Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
30.09.2021 – Експорт органічної продукції з України 2020: аналіз та тенденції
Вебінар зібрав понад 220 учасників з усіх регіонів України. Протягом заходу було представлено дані органічного моніторингу (див.вище), детальний аналіз експорту органічної продукції з України за країнами та культурами, а також стан органічного виробництва в країнах, що є найбільшими імпортерами органічної продукції з України.
ахід проводився за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.
Організатори: ТОВ «Органік Стандарт» в співпраці з OrganicInfo.ua. Матеріали за посиланням.
30.09.2021 – Перехід на органічне виробництво: переваги для українських підприємств харчової та аграрної продукції
В онлайн форумі взяли участь понад 80 осіб, серед яких українські аграрії та ті, хто цікавиться виробництвом органічної продукції.
Онлайн форум відбувся в рамках проекту «Ukrainian Organic Export Days 2021», який реалізується Державною Установою «Офіс з розвитку підприємництва та експорту України» спільно з асоціацією «Ягідництво України».
Цей захід став можливим завдяки підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізується компанією «Chemonics International».

 

Анонси майбутніх подій

16-17.10.2021 – Ярмарок органічної та натуральної продукції у Львові
Ярмарок, що проводиться з 2012 року, є частиною просвітницької кампанії  з популяризації серед мешканців міста споживання органічної продукції та технологій органічного виробництва, – складової здорового способу життя та відповідального споживання.
Цього року в рамках ярмарку плануються заходи, на яких львів’яни та гості міста зможуть ознайомитись з різними екологічними та соціальними громадськими ініціативами, зокрема, нагородження національного переможця конкурсу «Екологічно дружній фермер Балтійського регіону – 2021».
Захід проходитиме за підтримки CCB (Coalition Clean Baltic) та Програми громадських неурядових організацій ЄС LIFE.
Організатор заходу: ЛМГО «Екотерра». Детальніше…
16.10.2021 – Конкурс на кращу наукову статтю на тему органічного агровиробництва (маркетинг)
До участі допускаються наукові статті зазначеної тематики, які раніше не публікувалися, аспірантів, здобувачів, діючих викладачів і науковців аграрних закладів освіти та наукових установ.
Конкурс проводиться за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Організатори: Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» та Федерація органічного руху України. Детальніше…
27.10.2021 – VІ Міжнародна науково-практична конференція «Органічне агровиробництво: освіта і наука»
Мета конференції – об’єднати зусилля галузевих підприємств та установ, наукових та  освітніх закладів, інших зацікавлених у виробництві, переробці безпечної  та якісної продукції, збереженні та використанні природних ресурсів, запровадженні, удосконаленні інноваційних органічних технологій в аграрній галузі, сприянні динамічному та ефективному розвитку органічного руху в Україні.
Конференція проводиться за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Організатори: Державна установа «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» та Федерація органічного руху України.
Детальніше…
02.11.2021 – Органічна переробка та торгівля: їжа нового покоління
Конференція «Органічна переробка та торгівля» – міжнародний захід, який щороку, восени, проходить у Києві.
Щороку ми обираємо головний вектор, навколо якого формуємо програму нашого заходу. У 2021 році це ОРГАНІЧНЕ ХАРЧУВАННЯ ДЛЯ ДІТЕЙ.
Конференція проводиться під патронатом Міністерства економіки України, за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
Організатори: ГС «Органічна Україна» та ТОВ «Органік Стандарт». Детальніше…

Самоосвіта / Корисні ресурси

Олена Манзюк: Як сертифікувати органічне виробництво
Півгодинна розмова  в студії Agro Fm  з Оленою Манзюк, провідним фахівцем із сертифікації та якості ТОВ «Органік Стандарт». Базова інформація про сертифікацію у сфері органічного виробництва.
«Як успішно продавати органічну продукцію на ринки Німеччини та Австрії»
– посібник англійською мовою підготовлений Офісом з розвитку підприємництва та експорту в рамках ініціативи «Ukrainian Organic Export Days 2021», що спільно з асоціацією «Ягідництво України».
Цей захід став можливим завдяки підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія) та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка реалізується компанією «Chemonics International». Завантажити посібник можна за посиланням.