За результатами моніторингу органічного ринку 2020, які представило Міністерство економіки України під час заходу «Експорт органічної продукції з України 2020: аналіз та тенденції», кількість площ органічних земель в Україні залишається на рівні 1%.

Загальна кількість земель, що зайняті під органічним виробництвом, на кінець 2020 року складає трохи більше 462 тис. га, що на 5 тисяч га менше (-1,2%), ніж у 2019 році. Водночас збільшилась кількість земель, що мають органічний статус, – на 26 тисяч га (+6,8%).

Зменшилась і кількість виробників органічної продукції – з 490 у 2019 році до 417 у 2020, втім залишається більше 130 інших сертифікованих операторів органічного виробництва. До таких операторів відносяться переробні підприємства, імпортери та експортери органічної продукції.

Нагадаємо, що на початку березня Кабінет Міністрів України в Національній економічній стратегії встановив ціль щодо досягнення не менше 3% загальної площі сільськогосподарських угідь України під органічним виробництвом до 2030 року. Але, на жаль, досі не запрацював механізм державної підтримки органічних виробників.

Моніторинг проводиться Мінекономіки (в попередні роки Мінагрополітики) на основі даних, що були зібрані від органів іноземної сертифікації, які сертифікували органічне виробництво та обіг органічних продуктів в Україні.

Інфографіку розроблено Інформаційним центром «Зелене досьє» (OrganicInfo.ua) та органом сертифікації «Органік стандарт» за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org

Джерело https://organicinfo.ua/