З серпня цього року українські агровиробники та переробники можуть отримати сертифікацію відповідно до Закону України про органічне сільське господарство. Перші українські компанії вже пройшли сертифікацію за цим Законом, і з кожним днем таких компаній стає дедалі більше.

Обласні управління захисту прав споживачів відіграють важливу роль у контролі за такими органічними агровиробниками. На підтримку представників органів захисту прав споживачів у виконанні цього завдання проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства» в останній тиждень вересня провів кількаденний практичний тренінг, що передбачав роботу безпосередньо в органічних господарствах. Проєкт фінансується Міністерством продовольства та сільського господарства Німеччини. З міркувань безпеки тренінг проводили на сході Польщі. Сюди для участі в ньому приїхали представники 13 обласних управлінь Держпродспоживслужби з усієї України та один працівник центрального офісу в Києві.

Навчала групу команда експертів з України та Німеччини. Всі залучені тренери мають багаторічний досвід роботи у сфері сертифікації та контролю органічного сільського господарства по всьому світу. Для практичної роботи підібрали органічне фермерське господарство та переробника органічних фруктів, які вже багато років ведуть власний бізнес органічними методами. В ході тренінгу учасники познайомилися з порядком проведення контролю та відпрацювали його на конкретних прикладах.

«Я дуже радий, що тренінг пройшов настільки успішно», — зазначив д-р Штефан Дреесманн, керівник проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства». «Позаду дуже інтенсивні дні, впродовж яких зросло розуміння того, що таке органічне землеробство, які переваги воно має і на що відповідним українським установам слід звертати увагу під час проведення перевірок. Хороша основа для кожного, можливість спиратися на отримані знання і разом далі йти цим шляхом. Я хотів би подякувати всім, хто взяв участь у заході: двом органічним компаніям, які радо нас прийняли, тренерам, всій команді проєкту, перекладачам і особливо його учасникам — працівникам управлінь захисту прав споживачів з різних областей України, які завдяки своєму великому досвіду дуже сприяли успіху цього тренінгу», — сказав д-р Дреесманн.