11-14 серпня 2020 року в столиці на території Національного Експоцентру Федерація органічного руху України в рамках Міжнародної виставки “АГРО-2020” організувала вже традиційну Спеціалізовану виставку-ярмарок органічних продуктів і технологій “ORGANIC-2020“, яка за час своєї роботи зібрала більше двох тисяч відвідувачів. Крім цього, 12 серпня 2020 року Федерацією органічного руху України було проведено конференцію «Органік: знання, досвід, результат», на якій підводилися підсумки розвитку органічного сектору держави за попередній рік та анонсувалися нові проєкти.

При цьому особлива увага на заході, який зібрав у залі понад сотню учасників, була приділена Органічній платформі знань. Перш за все, аташе з питань аграрної політики Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Франк Мюллер, який щойно зайняв цю посаду, наголосив на особливій увазі до органіку не лише у своїй країні, але й на тому, що Німеччина має намір продовжувати підтримувати ідею формування Органічної платформі знань в Україні.

Директор Державної установи «Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти» Тетяна Іщенко, за чиєї спів-ініціативи створюється цей потужний інформаційний ресурс, зупинилася на зростаючому інтересі до органіку серед викладачів та студентів вітчизняних закладів освіти та нагальній потребі заповнення існуючих прогалин, пов’язаних з браком чи розпорошеністю інформації щодо різнобічних аспектів органічного виробництва та маркетингу.

Менеджер Проєкту “Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства” Олександр Каліберда провів доволі детальний аналіз вже зробленого і нарешті презентував веб-сайт Органічної платформи знань organic-platform.org , яка нещодавно стала доступною для користувачів.

Спів-ініціатор створення згаданої Платформи, Голова Правління Федерації органічного руху України Євген Милованов наголосив на необхідності продовження робіт, зборі та поширенню додаткової інформації, акцентувавши увагу на тому, що для досягнення максимальної ефективності «ОПЗ», необхідна консолідація всіх здорових сил органічної спільноти держави: громадських організацій, науковців, викладачів, практиків-аграріїв, споживачів, всіх небайдужих.