Червень – Липень
Важливі органічні події

09.06.2021 – Експорт української органіки до ЄС за результатами 2020 року зменшився майже на чверть
За результатами 2020 року імпорт органічної продукції до ЄС знизився на 1,9% порівняно з 2019 роком (2,79 млн тонн проти 2,85), а імпорт з України впав майже на чверть. Україна знову посіла 4 місце в світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС. Детальніше…
16.06.2021 – Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції
Проект спрямований на недопущення зупинення торгівлі органічною продукцією на території України, пов’язаного з неможливістю виконання вимог Закону, а також усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.
17.06.2021 – В Україні стартувала перша кампанія з просування органічних продуктів
Метою кампанії є популяризація органічних сертифікованих продуктів. Ми хочемо доступно роз’яснити споживачу, що ж таке органічні продукти, які їх переваги, як їх відрізнити на поличках магазинів.
Перший етап кампанії з просування органічних продуктів стартував наприкінці травня в онлайн форматі та вже має більше 9 мільйонів переглядів. В рамках кампанії розроблено відеоролики, банери та окрему веб-сторінку, переходячи на яку споживачі можуть більше дізнатись про органічну харчову продукцію. Детальніше…
8-11.06.2021 – Відбулася Спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій «ORGANIC-2021»
Основною метою проведення ОРГАНІК-2021 була промоція досягнень українських виробників у виробництві органічних продуктів та допоміжних засобів для органічного виробництва, демонстрація перспективних органічних технологій, налагодження контактів та тісної подальшої співпраці з потенційними покупцями та споживачами пропонованих продуктів.
Свою продукцію в рамках виставки презентували 27 сертифікованих органічних виробників, переважно виробники допоміжних продуктів, дозволених для використання в органічному сільському господарстві.
Захід підтримали Проєкт «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства», Німецько-український проєкт «Агроторгівля України» та Науково-методичний центр вищої та фахової передвищої освіти.
Організатори: Федерація органічного руху України та ТД «Промфінінвест», спільно з Міністерством економіки України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Анонси майбутніх подій

06.07.2021  – Стартує програма «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D)
Програма OT4D спрямована на прискорення зростання органічного сільського господарства в Албанії, Сербії та Україні шляхом сприяння:
  • органічному експорту та партнерству з приватним сектором,
  • стійкому зростанню внутрішнього органічного ринку.
6 липня з 11:30 до 13:00 (за київським часом) відбудеться презентація програми, де учасники отримують інформацію про заплановану діяльність, а також про конкурс проєктів державно-приватного партнерства, що буде підтримано в рамках програми.
Програма підтримується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань, а реалізується IFOAM-Organics International спільно з Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) та HELVETAS Swiss Intercooperation.
Презентація відбудеться онлайн англійською мовою (без перекладу!) за посиланням.
08-29.07.2021 – Регіональні «Форуми Органічна Україна 2021»
8 липня – Полтавська область, 21 липня – Волинська область, 22 липня – Чернівецька область та 29 липня – Івано-Франківська область.
Регіональні «Форуми Органічна Україна 2021» проводяться під патронатом Міністерства економіки України за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
Заходи ініційовані та підтримуються учасниками громадської спілки «Органічна Україна».
Детальніше…
6-10.2021 – 20й Всесвітній органічний конгрес
Кожні три роки паралельно з Генеральною асамблеєю IFOAM (Міжнародна федерація рухів органічного сільського господарства) проводиться символічний Всесвітній органічний конгрес (OWC), в якому беруть участь тисячі органічних фермерів, виробників, дослідників, адвокатів та політичних експертів з усього світу.
Організатор: IFOAM. Детальніше…
18.09.2021 – ХІІІ Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів
Всеукраїнський ярмарок органічних продуктів продемонструє досягнення вітчизняного органічного сектору, стане символічним містком, який поєднає безпосереднього органічного виробника із споживачем.
Організатор: Федерація органічного руху України.

Партнерство
Конкурс проєктів державно-приватного партнерства в рамках програми OT4D
Загальною метою програми «Органічна торгівля заради розвитку у Східній Європі» (OT4D) є збільшення та розширення робочих місць у сільській місцевості, особливо для молоді та жінок, а також сприяння мультиплікаційному ефекту позитивних змін в органічному землеробстві з точки зору економічного зростання, інновацій та навколишнього природного середовища.
Оголошуючи цей конкурс, OT4D підтримує створення державно-приватного партнерства (ДПП) в експортних ланцюгах постачання органічної продукції з Албанії, України та Сербії.
Програма підтримується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань та реалізується IFOAM-Organics International в консорціумі з Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) та HELVETAS Swiss Intercooperation.
Офіційний старт конкурсу буде оголошено 6 липня на презентації програми. Більше інформації вже незабаром на OrganicInfo.ua.

Запрошуємо до співпраці виробників готової органічної продукції
Якщо ви
  • маєте нову органічну продукцію,
  • виграли конкурс чи отримали нагороду,
  • маєте унікальну інформацію про ваш продукт чи виробництво,
  • плануєте проведення заходів (екскурсія виробництвом, промо-тур розіграші тощо), –
ми готові розповісти про це на сайті OrganicInfo.ua та на наших сторінках у соцмережах!
Окрім того на сайті OrganicInfo.ua ми збираємо всі місця продажів органічної продукції на одній мапі. Додавайте місця продажів вашої продукції!
Направляйте запити на нашу електронну адресу organicinfoukraine@gmail.com!
джерело OrganicInfo