- Довідкова інформація
- Мета грантової програми
- Подати заявку на підтримку
- Зробити внесок в програму
- Звітність та публічна інформація
Довідкова інформація
Органічне виробництво в Україні почало активно розвиватись на початку 2000-х років, вже тоді Україну почали вважати одним із важливих постачальників органічної продукції на ринок ЄС. Впродовж багатьох років Україна залишається надійним постачальником органічної продукції і зберегла свої позиції під час пандемії COVID-19, коли були порушені ланцюги постачання. В останні роки Україна впевнено входила до ТОП5 найбільших постачальників органічної продукції до ЄС.
Відповідно до звіту Єврокомісії у 2020 р. Україна посіла 4 місце у світі зі 123 країн за обсягами імпорту органічної продукції до ЄС із часткою у 7,8%. У 2020 році Україна експортувала до ЄС 217 210 тон органічної продукції. Ключові групи експортованих органічних продуктів – зернова та олійна продукція (найбільший експортер до ЄС), соя, мед, овочі та фрукти разом із продуктами їхньої переробки. Загалом експорт органічної продукції з України за результатами 2020 року склав 332 тисячі тон на суму близько 204 мільйонів доларів США.
З 24 лютого 2022 року (від початку широкомасштабного вторгнення росії на територію України) органічний сектор України, як і вся аграрна та продовольча промисловість, потерпає від російської агресії. Значна частина земель, що зайняті під органічне виробництво, опинилась у місцях ведення бойових дій та під окупацією. Незважаючи на усі складнощі, багато органічних виробників розпочали посівні роботи, надають органічні продукти у ЗСУ, територіальну оборону, надають житло та харчування для біженців з різних куточків України.
За цих умов українські виробники органічної продукції потребують підтримки задля продовження ведення органічного сільського господарства, забезпечення населення України та інших країн органічними продуктами.
Читати повний текст звернення органічного сектору
Мета грантової програми
– підтримка виробників органічних продуктів, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.
Учасники програми – оператори органічного ринку, надавачі послуг, громадські організації та спілки, що працюють у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції – юридичні особи резиденти України.
Грантову програму ініційовано об’єднанням «Органічна Ініціатива», до складу якого входять ключові учасники органічного сектору України. Органічна Ініціатива об’єднала зусилля та ресурси однодумців і розпочала свою діяльність у квітні 2020 року; вона має на меті сприяння розвитку органічного ринку та зростанню торгівлі українською органічною продукцією на внутрішньому і зовнішньому ринках.
Подати заявку на підтримку
- 1 етап. Термінова підтримка органічних виробників, які постраждали від російського вторгнення з 24 лютого 2022 року, для проведення сертифікації у 2022 році.
Виробники повинні надіслати запит (форма заявки та бюджету) про надання термінової підтримки не пізніше 20* травня 2022 року на електронну адресу info@organicinitiative.org.ua.
З додатковими питаннями можна звернутись до Наталі Чоловської, президентки ЛМГО «Екотерра» за тел. +38 050 430 76 23.
* Термін подачі заявок продовжено!
Заявники будут повідомлені про рішення щодо підтримки не пізніше 1 червня 2022 року.
Максимальний розмір підтримки в рамках 1 етапу програми складатиме 70 тис. грн (близько 2 250 швейцарських франків).
- 2 етап. Цей етап програми буде спрямований на посилення спроможності органічного сектору, підтримку органічних операторів та розвиток органічного ринку в Україні.
Важливим на цьому етапі є створення передумов для подальшого розвитку органічного сектору. Надаватиметься підтримка ініціатив, що сприятимуть відновленню економічної спроможності операторів та надавачів послуг органічного ринку.
Максимальний розмір підтримки в рамках 2 етапу грантової програми складатиме 5 тис. швейцарських франків у гривневому еквіваленті.
Терміни проведення 2 етапу програми будуть оприлюднені окремо і залежатимуть від доступних коштів.
Більше детальна інформація про грантову програму.
Зробити внесок в програму
Грошовий фонд грантової програми формується з благодійних пожертв та внесків фізичних та юридичних осіб (резидентів та нерезидентів України), цільових внесків міжнародних проєктів/програм технічної допомоги та інших надходжень.
Будь ласка, ознайомтеся з Договором публічної оферти про благодійну пожертву для підтримки органічного сектору в Україні. Переказуючи гроші на наш банківський рахунок, ви приймаєте цю Публічну оферту та погоджуєтесь з її умовами.
Звітність та публічна інформація
Перший етап програми реалізуються Органічною Ініціативою за підтримки:
- Швейцарії в рамках програми «Органічна торгівля заради розвитку в Східній Європі (OT4D)», що впроваджується IFOAM – Organics International в партнерстві з HELVETAS Swiss Intercooperation та Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL).
Програмою OT4D виділено 75 тис. швейцарських франків на підтримку грантової програми.
- Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
Програмою QFTP виділено 38 тис. швейцарських франків на підтримку грантової програми.
- Sunrise Foods International (Канада) перерахували 5 тисяч доларів США на підтримку органічного сектору в Україні.