Важливі органічні події
20.05.2021 – Дві ключові стратегії Європейського зеленого курсу – рік з часу ухвалення
Рівно рік тому ЄС ухвалив дві стратегії – “Від ферми до виделки” та Стратегію біорізноманіття до 2030 року. То що відбулось протягом цього року? Чи наблизився ЄС до мети – 25% земель під органічним виробництвом? Чи сталися зміни в біорізноманітті? Детальніше…
14 років знадобилось Україні, щоб розробити законодавство у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. Втім, ухвалення законодавства не означає, що воно буде миттєво впроваджене. На імплементацію положень закону та підзаконних актів може піти ще кілька років, а отже органічна продукція з державним логотипом на поличках українських супермаркетів з’явиться не скоро. Чому ж ухвалене законодавство не може бути впроваджене вже зараз? Детальніше…
Перший онлайн день відкритих дверей FiBL зібрав 1735 учасників з понад 90 країн. Протягом дня проведено 45 сесій, представлені результати роботи шести інститутів – представництва Дослідного інституту органічного сільського господарства (FiBL) у Швейцарії, Німеччині, Австрії, Франції та Європейський офіс в Брюсселі (Бельгія), а також ÖMKi (Угорський дослідний інститут органічного сільського господарства).
Основні цілі цієї поважної конференції – ознайомити з результатами наукових досліджень, з практичним досвідом, обмінятися думками щодо вирішення актуальних питань розвитку органічного виробництва в Україні та світі. У роботі заходу взяли участь 110 фахівців не лише з різних куточків України, але також з Литви.
Конференція відбувається за підтримки проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Організатори заходу: Поліський національний університет, Федерація органічного руху України та Поліський Центр органічного виробництва «Полісся Органік».
Анонси майбутніх подій
04-17.06.2021 – Регіональні «Форуми Органічна Україна 2021»
4 червня – Хмельницька область, 16 червня – Миколаївська область, 17 червня – Рівненська область
Регіональні «Форуми Органічна Україна 2021» проводяться під патронатом Міністерства економіки України за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).
Заходи ініційовані та підтримуються учасниками громадської спілки «Органічна Україна».
Детальніше…
Традиційно, в рамках найбільшої міжнародної аграрної виставки в Україні «АГРО-2021», відбудеться спеціалізована виставка-ярмарок органічних продуктів і технологій «ORGANIC-2021». Детальніше…
Цьогорічний конгрес буде зосереджений на тому, як ініціативи агропродовольчого сектору посилюють перехід до більш стійкої харчової системи.
Організатор: Міжнародна федерація рухів органічного сільського господарства (IFOAM).
Нове на сайті
План дій з розвитку органічного виробництва в ЄС
25 березня 2021 року, Європейська Комісія ухвалила та презентувала План дій з розвитку органічного виробництва.
План дій спрямований на досягнення мети Європейського зеленого курсу та його стратегій «Від ферми до виделки» та Стратегії біорізноманіття щодо збільшення площ, зайнятих під органічне виробництво, до 25% до 2030 року, а також зростання споживання органічної продукції.
Переклад виконано на запит OrganicInfo.ua в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що фінансується Швейцарською Конфедерацією та впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), www.qftp.org.
Завантажити документ.
Самоосвіта / Корисні ресурси
Вступ до органічного виробництва
Це відео буде корисним для всіх, хто цікавиться виробництвом органічної продукції, але ще мало про нього знає.
Відео підготовлене для Органічної платформи знань на початку 2021 року за підтримки Проєкту «Німецько-українська співпраця в галузі органічного сільського господарства».
Навчальний посібник з органічного сільського господарства
Мета посібника – сприяння популяризації та просуванню органічного сільського господарства. Практичні рекомендації підготовлені на основі навчальних курсів бази даних TECA (Технології та практики для дрібних агро виробників).
Навчальний посібник підготовлено експертами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) за участі експертів IFOAM (Міжнародна федерація рухів органічного сільського господарства), FiBL (Дослідний інститут органічного сільського господарства) та IIRR (Міжнародний інститут по відновленню сільських регіонів).
Завантажити посібник.